| Andreeaks a întrebat:

Bună, mă cheamă Andreea, vreau să dau la liceul de arte plastice, îmi place să desenez (în creion cel mai mult) dar pentru a da la acel liceu vreau să știu la ce profil să dau dar să nu se facă matematică. Sunt praf la mate și ce aș putea să mă fac dacă dau la acel profil, ce trebuie să dau pentru a intra? Punctajul maxim care este? Precizez că nu prea mă descurc cine știe ce la pictura dar la creion da și nu contează câte ore se fac că mi-ar face plăcere să stau mai mult. Ce materii se vor preda?
Mulțumesc!

7 răspunsuri:
| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Cu ortografia asta, ești sigură că termini gimnaziul?

| LordOfTheToilets a răspuns (pentru NoTurbinaNoGood):

Iuuuuuuuuuuuui

| Andreeaks explică (pentru NoTurbinaNoGood):

M-ai am un pic și termin.
Știu foarte bine că nu am scris bine și am m-ai scris și numele, mă grăbeam n-am stat să scriu cu virgule, punctulețe cuvintele bine etc.
Sper că ai înțeles...
O zi bună!

| NoTurbinaNoGood a răspuns (pentru Andreeaks):

Desparti cuvinte care nu trebuie despartite. Cum este si acest "mai am".
https://propozitii.ro/explicatii-pentru-ortogramele-m-ai-si-mai/
E greu sa iei in serios pe cineva, cand scrie cu foarte multe greseli.

| siriusblack98 a răspuns:

La filo spre exemplu. Totuși nu te încadrezi nici acolo la felul cum scrii. Nu era nevoie să ne spui că te cheamă Andreea. Treaba stă la fel și dacă erai Marin.

| Andreeaks explică (pentru siriusblack98):

Mă repet din nou!
Mă grăbeam, nu am stat să scriu corect și știu că nu era nevoie dar totuși am scris, de ce?
Fără motiv!

| aditimus a răspuns:

Depinde si de scoala din ce oras este:

https://colegiul-carmensylva.ro/......-plastice/