| ingerashulll a întrebat:

Ma gandeam de mult timp la o profesie si am ajuns cu gandul ca nu vreau ceva banal legat de birou, ma impresioneaza stewardesele, dar nu vreau doar niste cursuri. Vreau sa am o diploma de studii superioare. La ce universitate as putea sa incerc sa intru si e posibila studierea la buget? Multumesc )

1 răspuns:
| elener a răspuns:

Nu cred ca exista o universitate pentru asta. Inafara de cursuri platite sau instructaj la locul de munca nu ai alte variante. In privinta instructajului, sunt anumite firme in Emirate care ofera aceasta sansa doritorilor dar trebuie sa te interesezi si desigur sa cunosti dinainte minim 2 limbi straine de circulatie internationala.