| 熊Panda熊 a întrebat:

Ma gandesc ca in viitor sa imi iau liceenta dintr-un domeniu si sa fac masterul in alt domeniu, ca sa am doua slujbe care merg foarte bine in paralel happy. Intrebarea mea este: masterul are valoare de specializare daca nu am liceenta in domeniul respectiv? Se poate sa recuperez ce am pierdut daca nu am facut liceenta?

3 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Masterul are valoarea sa indiferent in ce domeniu e facut, dar daca alegi doua domenii total diferite slabe sanse sa faci ceva din masterul ala

| 熊Panda熊 explică (pentru suntserios):

Deci, sa inteleg ca are valoare de specializare?

| suntserios a răspuns (pentru 熊Panda熊):

Pai asta e rolul masterului, de specializare intr un domeniu