| anonim_4396 a întrebat:

Bună! Ma gândesc sa depun documentele la specialitatea tehnologia producției cosmetice și medicale, dar am invata la filologie toți 3 ani și nu sunt sigura ca ma voi descurca cu Chimia…. Este complicat acolo? Și care specialitate este mai bună, chimia farmaceutica Sau Tehnologja producției cosmetice și medicale?
Mulțumesc anticipat!

2 răspunsuri:
| trophin a răspuns:

Poți sa faci ce vrei. Nu îți impune cineva anume sa urmezi o facultate de filologie.

| trophin a răspuns:

Și cu chimia, nu știu... Amestec peste amestec, ca și filologie, texte peste texte, culturi, opere, influentele limbilor... Tot un amestec. Nu ar fi greu. Numai ca la chimie amesteci mendeleevul