| Mέℓℓ a întrebat:

Ma gandesc serios la cariera mea. Nu prea mai am timp, doar vreo 2 ani ( dupa mine).
In ultima vreme, mi s-au schimbat preferintele si acum sunt confuza. Sa imi urmez pasiunea, dar sa fiu platita foarte prost?(unii au zis ca facultatea de arte e scumpa si nu aduce niciun renume, ca nu am prea mult viitor, decat cu pile), sau sa risc la o alta slujba, sperand ca intr-un final imi va placea?
Uitati ce ma gandesc sa ma fac: grafician, stewardeza (desi trebuie multa ambitie si din nou, bani), farmacista (nu asistent farmaceutic!), pompier, sau avocat (desi nu prea stiu ce sa zic, am ceva cunostinte in domeniu).
Voi ce ziceti? Fara raspunsuri in batjocura!
Funda!

Răspuns Câştigător
| stlucian a răspuns:

Greu raspuns.Cred ca un raspuns concret din pertea mea nu ar face decat sa creeze si mai multa confuzie in alegerea ta pentru moment.Eu zic sa te pergatesti bine spre foarte bine in urmatorii ani indiferent de alegerea facuta ACUM.Personal am hotarat cam cu vreo 3 luni inainte de terminarea liceului "ce ma fac". Bineanteles ca sfaturi au fost multe dar am ales sa fac ceva cu placere si sa nu ma duc la serviciu "cu groaza".Ma bucur si acum de alegerea facuta.Nu stiu daca o alta slujba m-ar fi placut dupa un anumit timp pentru ca nu mi-am schimbat profilul general decat poate cu mici ajustari sa le zicem care au fost necesare in timp si cred ca si de situatia la momentul respectiv.Am raspuns astfel pentru ca nu stiu nimic despre remunerarea serviciilor prezentate, decat in mare, si o clasificare nu cred ca e cazul sa o fac.

Oricum mult succes orice ai alege thumbs up

5 răspunsuri:
| CristiB93 a răspuns:

Gandeste-te de ce crezi ca traiesti?
Pentru bani, sa castigi cati mai multi bani sau sa faci ce iti place si sa ajuti pe ceilalti prin asta?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Grafician: de la 150€ in sus.
Stewardesa: peste 1000€.
Farmacista: minim 750 lei.
Pompier: peste 900 lei.
Avocat: peste 1000 euro.
Daca te intereseaza mai mult banii poti sa fii Stewardesa sau Avocat.
Daca te intereseaza ceva care sa-ti placa... Pai aici depinde de tine.
Succes happy

Răspuns utilizator avertizat
| Peaches a răspuns:

Cei care reusesc sa faca ceea ce la place si sa mai si castige bani din asta sunt fericiti. Altii fac o meserie pentru castig iar timpul liber il dedica pasiunii lor. E greu sa alegi.Dar alegerea cea mai buna TU o vei face.

Răspuns utilizator avertizat