| Dusy a întrebat:

ma numesc Andreea si am 17 ani. Incerc sa imi caut ceva de munca. Am tot cautat dar nu am gasit. Faza e ca arat a copil de 15 ani si sunt mica de inaltime. Cine poate sa ma ajute, ii dau funda. Multumesc mult!

15 răspunsuri:
| MoneyMoney a răspuns:

BANI ADEVĂRAŢI http://www.blogarismeromanesti.blogspot.com de ce să munceşti pentru alţii pentru 200 de euro/lună când poţi munci pentru tine pentru 500-1. 000 euro/lună!?!? MIe au început să-mi intre comisioanele în conturi, urmezi tu AFILIAZĂ-TE chiar acum cu ce-ţi convine de pe http://www.blogarismeromanesti.blogspot.com chiar acum NU lăsa banii să treacă pe lângă tine!

| Dusy explică (pentru MoneyMoney):

Pai si ce trebuie sa fac acolo? ca nu zice nimic.

| MoneyMoney a răspuns (pentru Dusy):

SIMPLU: dai click pe bannerul sau bannerele care crezi că ţi se potrivesc şi te înregistrezi în programele de AFILIAT respective, e FOARTE simplu şi în scurt timp banii vor sosi! big grin Eu deja am început să încasez comisioane de la ei, deci funcţionează! CURAJ e mult prea simplu!

| NoRestForTheWicked a răspuns:

Salut Andreea, la ce iti trebuie inaltime nu stiu...
Angajeaza-te intr-un mall la un magazin ceva, sunt sigur ca daca o sa cauti mai bine o sa gasesti.
Eu la 17 am lucrat paznic intr-o parcare la un hotel, si nu am nici 2 m nici 100 de kg...(aveam doar o bata pusa deoparte undeva tongue) laughing
Mult succes iti doresc!
O zi faina!winking

| mixxjim a răspuns:

Ai putea incerca la locurile de joaca pentru copii, ca supraveghetor sau operator introducere date, la asta poti lucra si de acasa, introduci in calculator diverse informatii pentru firme care au nevoie de asa ceva. daca imi mai vine vreo idee iti mai spun

| Dusy explică (pentru mixxjim):

Si unde crezi ca as gasi acele firme? E usor sa spui, poti sa faci aia, si aia si aia, dar intrebarea e unde as gasi pe cineva sa ma bage la asa ceva ca nu cred ca gasesti pe strada asa ceva. si nu iti iese nimeni in cale sa iti zica angajazate aici. daca nu este vreun anunt sau ceva u ma pot baga nicaieri,

| NicollHellen a răspuns:

Da add la ladys. business si te voi ajutahappy

| badgirl22 a răspuns:

Vrajelile cu bani pe net sunt doar praf in ochi, timp pierdut si atat. incearca sa faci sampling (degustari in magazine), se plateste binisor si am cunoscut multe fete de 16-17 ani in asa ceva. cauta pe google firme de sampling si sigur gasesti ceva in orasul tau!

| taviyamato2 a răspuns:

Nu e faza ca arati ca de 15 ani, nu lasa asta, apucate de dat meditatii la engleza sau la alta limba, sau supravegheat copii, incearca sa te comporti ca un adult responsabil si constient si iti vei gasi de lucru, in general nu te angajeaza mai nici o firma serioasa, iti recomand babay sitingu sau meditatiile -D

| reaper a răspuns:

Scrie-mi un mail, s-ar putea sa am ceva pentru tine, TPU@reapdevelopment.com

| Dusy explică (pentru reaper):

Pai spune ce ai. ca multi au incercat asa si cand am vorbit cu ei/ele nu mi-au fost de folos.

| reaper a răspuns (pentru Dusy):

Mici joburi online gen introducere date, scris articole etc.

| Aura7Avon a răspuns:

Te-ai gandit la o cariera in Avon? si cand spun "cariera" nu ma grabesc cu cuvinte mari, chiar se poate! Nu ai treaba cu inaltimea sau culoarea parului, nu te intreaba nimeni daca ti-ai facut planul, nu ai ora fixa,... TU le stabilesti pe-astea in facut de cum iti convine. Mai ales ca acum de Pasti avem si o oferta super pentru cei care se inscriu ca reprezentanti si ar fi pacat sa nu profiti! Ca sa nu mai spun ca la fiecare catalog apar frecvent produse cadou si pentru reprezentanti, in afara comisionului! Si cand am spus "cariera", ma refeream la ceva mai mult decat a fi doar reprezentant. Eei, sunt multe detalii si aici nu am suficient spatiu sa ti le spun; hai sa vorbim la aura_avon@yahoo.com!

| Dusy explică (pentru Aura7Avon):

Poi la avon m-am gandit dar faza e ca nu am la cine sa ma duc sa imi faca comenzi.

| Dusy explică:

Nu am Cum sa ma inscriu la avon sau oriflame, pentru ca nu am la cine sa ma duc sa imi faca comenzi.