| Alaanonim2k20 a întrebat:

Buna, ma numesc Marius si am 20 de ani, am terminat scoala profesionala si sunt electrician si m-am saturat, nu imi place santierul, mai am o sansa sa am o meserie unde se castiga bine fara sa fie santier? Eu mereu am vrut sa repar calculatoare, sa lucrez cu calculatoate hardware, telefoane sau sa ma ocup de servere, cum pot face asta cu doar 10 clase? Sau macar sa lucrez ceva legat de calculatoare sau o meserie unde se castiga bine, fara santier, ce pot sa fac? Mi-ar fi placut ceva la birou dar nu am invatat.

2 răspunsuri:
| Aasdfghj a răspuns:

Buna! Poti incerca sa te reintorci la scoala sau poti face un curs in domeniul care iti place si sa incepi sa profesezi. Da anunturi pe net, sunt o groaza de oameni care fac asta si au clienti. happy

| AnastasiaK a răspuns:

Pai atunci apuca-te de scoala iar si du-o pana unde trebuie. Fara suparare acum, dar in ce lume ai tu impresia ca o sa ai aceleasi sanse cu unul care sta cu 2 ani mai mult decat tine in liceu, apoi se "chinuie" inca minim 3 prin facultate? Ma rog, acum depinde si ce intelegi tu prin "se castiga bine"... daca te multumesti cu vreo 3000 de lei, probabil ca mai ai sanse pe undeva, desi n-as sti sa-ti zic pe unde. Dar, realist vorbind, suma aia e mica, asa ca tot scoala ramane solutia.