| sergiu_6804 a întrebat:

ma numesc sergiu sunt clasa 9 lucuesc in moldova, duca clasa 9 doresc sa ma duc mai de parte sa invat de arhitector, dar nu stiu unde pot sa ma duc sa invat, si ce note trebuie sa ai ca sa te priniasca. daca cineva stie si poate sa ma ajute, spuneti va rog vo scoala de arhitector si ce note sau ce trebuie ca sa pot intra, voi fi foarte recunascator.

Răspuns Câştigător
| Draghicieladenisa a răspuns:

Sunt in clasa a 12-a si am un coleg care vrea sa mearga la Arhitectura. Pentru pregatire merge in fiecare weekend la Bucuresti unde lucreaza intr-o grupa cu un profesor specializat. Nu stiu ce tip de examen va da exact, dar stiu ca e foarte mult de munca. Cursurile astea sunt si ele destul de scumpicele, daca n-ai ceva mai multe posibilitati materiale nu stiu ce sa-ti zic sa facisad. Se intra greuhappy, dar oricum... sfatul meu e sa faci multe, multe schite la orice. Colegul meu mai lucreaza si in clasa si l-am vazut facand schita masinii de spalat, a aragazului, case etc., tot felul de lucruri. Trebuie sa ai viziune in spatiu. Ia-ti coli A3, un creion bun si...lucreaza, schiteaza tot ce prinzi ca sa-ti formezi mana. Multa bafta!

4 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Mai baiatule tu esti clasa a IX a? La modul cum scrii credeam ca esti a II a.

| adriangabor92 a răspuns:

Nota 9

| babykeykey a răspuns:

Era in Bucuresti liceul de arhitectura Socolescu.

Sincer, invata sa scrii!

| BlackPrincessBitch a răspuns:

Varamea a intrat cu 8. 90 media generalabig grin

succes in continuarebig grin