| zattaramarian a întrebat:

Buna,ma simt jenat ca va cer parerea dar sper sa fiti ingaduitori cu mine spuneti-mi ce sa fac.Am 26 de ani am terminat faculta, master, 5 cursuri post universitare si acum m-am inscris la scoala de arte ba mai mult am mai juncat si intr-un film de scurt metraj asta pe partea profesionala p
e cea financiara am investit vreo 50-55 de mii de lei in achiziti pamant. Spre norocu meu am primit finantare pe un proiect pe fonduri europene de 40000 de euro. Am doua societati comerciale, dintre care pe unu intocmesc proiecte de fonduri europene. Recent m-am mutat cu prietena mea la casa, casa mea.Stiu ca aparent pare ca totul e ok dar nu e deloc asa simt ca nu reusesc sa imi gasesc linistea ma tot gandesc sa imi caut un loc de munca si sa fac altceva sau nu stiu ce sa fac. As vrea sa fac ceva in care sa cred cu adevarat sa ma trezesc cu ambitia sa fac ace ceva sa ma defineasca. Eu sunt Marian, cu respect.VA multumesc

8 răspunsuri:
| alessia5158 a răspuns:

Fa un copil, artistule!--- "chestia" asta, mica si oracaitoare, iti stabileste cu precizie directia si-ti stimuleaza ambitia.Vei fi pe deplin implinit!

mira
| mira a răspuns:

Nu da vrabia din mana pentru cioara de pe gard.Asa suna un proverb romanesc. Daca renunti la ce ai, trebuie sa fii sigur ca in noul loc reusesti.Pana la urma ce ai vrea sa devii? In ce domeniu te-ai specializat prin studii?

| zattaramarian explică (pentru mira):

Licentiat in silvicultura, master in management, nivelu 1 si 2 pedagogic, pirotehniciam autorizat, licenta c- U.E.F.A, lucrator in cultura plantelor.

| mira a răspuns (pentru zattaramarian):

Poti face arta din spectacolele pirotehnice, Asta ca hobby.Nu abandona cultura plantelor fiindca ai obtinut bani europeni si ai astfel o mare raspundere.

| RAY a răspuns:

De ce nu lucri la pamantul tau?

| zattaramarian explică (pentru RAY):

Lucru o parte deoarece e proiect

| Darkmagic a răspuns:

Parerea mea sincera este ca trebuie sa-ti stergi din "CV"-ul asta "faculta", masterul si cele 5 cursuri p.u., din motive lesne de inteles, cum ar fi chiar textul tau happy
Ramai la scoala de arte, iar pamantul ala da-l in arenda, because e greu si cu sapa, si cu arta... big grin
Have fun. happy

| zattaramarian explică (pentru Darkmagic):

Nu spun asta ca si o scuza dar nu sunt roman.Ca si nationalitate sunt ucrainian.