| OanaMarginean a întrebat:

Ma tot intreb de cateva zile daca e posibil ca in cazul in care lucrezi in cadrul armatei sa te transferi in politie. Poate ca pare puțin banal dar ma macina curiozitatea laughing
Mulțumesc.

3 răspunsuri:
| Raducons a răspuns:

Un soldat nu cred ca se poate transfera fara scoala de politie
Trebuie intrebat la politie, nu se stie ce va fi

| Peridava a răspuns:

Pai, asa cum se fag angajari "din extern" fara sa aiba scoala de politie, si cel din armata se poate prezenta la concurs. Dar nu transfer fiindca vrea el.

| Bratu_Andrew_2000 a răspuns:

Un militar este teoretic mai bine antrenat decar un politist. Politistii insa stiu probabil mai bine legislatia deci probabil tot ai nevoie de ceva cursuri. Nu cred ca te transfera direct.