| xDianaaaaa a întrebat:

Merita sa intri ca fata in jandarmerie? Cat castiga in anul 2020 un subofiter incepator? Misiunile primite de fete sunt diferite de cele ale baietilor? Cum e treaba cu programul?

3 răspunsuri:
| Adina199990 a răspuns:

Buna.Nu stiu foarte multe despre jandarmerie, dar am gasit pe net cam cat castiga un subofițer:"Subofițerii fără funcție de comandă au între 1.747 și 3.195 de lei net".

| xDianaaaaa explică (pentru Adina199990):

Pe internet gasisem si eu informatia asta, dar alte persoane spun sume mai mari, dar na, toti vor sa se arate cum ca ar castiga cat mai mult

| Violleta2022 a răspuns (pentru xDianaaaaa):

Sumele sunt mai mari fiindca se adauga turele de noapte si zilele de weekend care se lucreaza, de aceea cresc sumele incasate, dar salariul este cel de baza.