| noja11 a întrebat:

Buna,

Mi-am schimbat jobul de 2 săptămâni dar mi-am dat seama că nu îmi place locul actual de munca și sunt stresat zilnic din cauza asta....Salariul e ok și colegii sunt ok dar pur și simplu nu îmi place și simt că nu mă integrez și nu merg cu plăcere. Oare ce sa fac in cazul asta? Sa mai stau sa vad cum merge sau să îmi dau demisia și să caut altceva....deși îmi e groaza să îmi dau demisia după doar 2 săptămâni.

6 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Cred ca 90% din oameni merg la job nu pentru ca le place de nu mai pot acel job ci de nevoie si totodata ca sa-si demostreze lui insusi, ca-i capabili sa faca ceva in viata.
Evident ca unul care-i puturos nu va face purici multi nicaieri, inventand pretexte si motive, ca sa nu munceasca.
Tu din ce categorie faci parte?
Inca te intretin mamica si taticu?

suntserios
| suntserios a răspuns:

Eu as zice ca mai ai nevoie de timp sa te acomodezi...

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Esti fată sau baiat? Ce varsta ai? Este prea devreme sa i ti dai demisia după 2 saptamîni, ei te tin in probe 2 saptamîni inainte de a semna actele pentru angajare

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Alegerea iti apartine, si nu e atat de grav pe cat pare. O experienta de doua saptamani nici nu merita notata in CV, deci nu ar trebui sa "te bantuie".
S-ar putea totusi sa devina mai placut dupa o vreme, daca te lipesti de cateva persoane, sau se schimba cativa colegi.

| dullcat a răspuns:

Buna.Si eu consider ca dupa 2 saptamani e prea devreme sa tragi concluzii pripite. Poate dupa o luna sau doua privesti lucrurile din alta perspectiva, mai clara si mai raionala, aerisita? Orice alegi, succes mai departe.

| lpavel a răspuns:

Dupa 2 saptamani nici n-ai avut timp sa cunosti mai nimic pe acolo si gata zici ca nu-ti place? Pai orice loc de munca nou iti da senzatia asta! Asteapta macar 1 an de zile, suporta tot ce se intampla, incearca sa ramai pozitiva iar daca si dupa 1 an simti la fel atunci da, poti spune ca nu e pentru tine acel loc de munca!