| marianaria3030 a întrebat:

Bună! Mi-aș dori să aud o părere din partea celor care au anumite cunoștințe în domeniu. Am susținut examenul psihologic Mapn. La întrebarea,, Dacă cineva te-ar ataca, ai riposta?’’ Am răspuns DA. Credeți ca m-ai am o șansă să fiu admisă după răspunsul acesta? laughing
Ținând cont ca la celelalte 7 întrebări care țineau de violență și agresivitate am răspuns negativ. Mulțumesc anticipat!

3 răspunsuri:
| johnnny123 a răspuns:

Hmmmm. Păi nu ai fi un soldat prea bun dacă nu ai riposta atunci când ești atacat, nu?

| marianaria3030 explică (pentru johnnny123):

Păi așa cred și eu, dar toți cei care au susținut psihologicul în grupă cu mine, spun ca este un răspuns pentru care pot fi picată, deoarece nu trebuie să ripostezi. de acea îmi fac griji

| eliancodrut a răspuns:

In cadrul chestionarului psihologic sunt cel putin trei tipuri de intrebari.
1. Intrebarea de fond.
2. Intrebarea care confirma ca ai fost sincera sau nu la acea intrebare.
3. Intrebari de umplutura.