| ZitaRita a întrebat:

Bună! Mi-au spus mulți ca eu nu pot sa lucrez cu problemele pe care le am, ca și dacă ma angajează cineva ma va da afara cam în aceeași zi! Nu am mai lucrat nicăieri pana acum! La toate joburile se da interviu de angajare sau cum? Ce trebuie sa spun la aceste interviuri? Cum fac? Dacă le zic ca am asperger și ADHD ma vor angaja? Va rog sa ma ajutați!

34 răspunsuri:
| ZitaRita explică (pentru ALM2000RO):

Nu îți pot trimite mesaj deoarece nu ma lasa! Poți rezolva te rog?

| Mindfulness a răspuns:

Nu mai spune la nimeni unde te vei angaja că ești bolnava că o să te de-a afară sau o sa se comporte foarte urat cu tine,și nici dacă vei cunoaște un băiat,bărbat să nu îi spui la început,de fapt eu ți-aș recomanda sa nu spui nimănui,mai pui o întrebare pe aici și aia e,știm doar noi happy
Încearcă să te comporți normal și să nu te vezi cu probleme,ci normal,sănătos,fa afirmații că ești sănătoasă,chestii pozitive despre tine, niciodată negative.
Când te angajezi vorbesti mai puțin despre tine, problemele tale, in cel mai rău caz le spui că ești introvertita, timida.

| ALM2000RO a răspuns (pentru ZitaRita):

Nu putem coresponda prin mesaje în privat aici deoarece văd că ești utilizator junior. Din ce știu la 100 de răspunsuri date devii utilizator senior și poți da și primi mesaje de la ceilalți (tot useri seniori). Poate reușesc să-ți dau mesaj prin intermediul sistemului de felicitări al forumului.

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru ValentinMihai78):

Vezi ce am zis mai sus. Cica ma gindesc doar la profitul meu. Ha, ha. Ma gindesc sa nu dau faliment. Si cum sa fac asta platindu-mi cit mai bine angajatii, daca se poate fara sa fac juma'juma' cu statul si fara sa incalc legea. Iar legat de ce zici tu, bati cimpii. Nimeni nu ma poate obliga sa angajez pe cineva cu dizabilitati.