| Giliana a întrebat:

Buna!
Nu am nici o experienta, insa mi s-a cerut sa trec ceva totusi in Cv. Ce sa trec? Eu chiar nu am nimic si nici nu vreau sa mint. Adica nu am ajuns in halul asta sa inventez povesti despre mine.

2 răspunsuri:
| Paula2018 a răspuns:

Nu treci nimic la experienta profesionala. Scrii la altele, studii, date despre tine, hobby-uri. Nu are rost sa minti deoarece angajatorul poate cere recomandare de la fostul job si atunci e mai aiurea. Sunt atatia care angajeaza oameni fara experienta. Succes!

| Furnicuta000 a răspuns:

Cand a spus ceva, s-a referit sa treci ce liceu ai facut, ce hobby-uri ai, ce calitati ai etc