| xLori a întrebat:

Nu stiu ce facultate sa fac!

Ma chinui de ceva timp sa-mi caut o facultate pe care sa nu o fac doar de dragul de a avea o facultate facuta. Dupa exprienta la UNARTE am zis ca nu mai vreau sa pun piciorul acolo. O verisoara insista sa fac totusi o facultate in Bucuresti. Vrea sa dau la tehnica dentara (Carol Davia). Eu chiar nu stiu ce sa fac. Biologia si fizica nu s-au lipit niciodata de mine + ca mi-e cam greu sa vin de la servici, obosita, si sa stau sa invat. EU as cam vrea la Iasi la inginerie textila, dar mi-e teama ca dupa terminarea ei sa nu fac nimic si sa ajung sa regret ca am dat acolo.

Ce e de facut?

1 răspuns:
| WarHammer02 a răspuns:

Buna! Pai in primul rand intereseaza-te daca ceea ce vrei sa faci iti va folosi pe viitor. Tehnica dentara e foarte buna dar daca nu te omori dupa ceea facultate nu e nimic rau in viata faci ce iti place ca sa faci cu placere nu de-a sila. Daca esti buna la romana fa facultatea de litere daca esti buna la sport vino in una din scolile politiei sau facultatea de sport. Ceva ce iti va folosi pe viitor si ceva sa faci cu drag.