| eliiiza05 a întrebat:

Buna. Nu stiu daca sa dau la politie sau medicina. Am inteles ca la politie, lucrand in acest domeniu te face mai stapan pe tine si iti da mai multa incredere in tine, ceea ce mi-ar trebui si ca la medicina trebuie sa ai incredere in tine. M-am gandit de multe ori sa dau pe politie dar eu ma gandeam ca fiind fata nu prea e bine plus ca ma gandean ca trebuie sa fii mai curajos, nu sa fii moale si sa stai cu capul in jos si am zis ca asa la medicina inveti ceva si e mai usor pentru d-astia mai papa lapte sa zic laughing dar vreau sa trec si de chestia asta si sa nu stau in casa sa ma stresez cu sesiuni si examene si invatat 6, 7 ani de zile cand altii sunt linistiti poate deja angajati.

5 răspunsuri:
| johnnny123 a răspuns:

"dar vreau sa trec si de chestia asta si sa nu stau in casa sa ma stresez cu sesiuni si examene si invatat 6, 7 ani de zile cand altii sunt linistiti poate deja angajati. "

Păi în cazul ăsta cred că poți să elimini medicina de pe listă.

| mODIN a răspuns:

Imi e foarte greu sa-mi imaginez un scenariu in care termini medicina si regreti ca nu ai dat la politie

| KovacsB a răspuns:

La Politie carte multa nu se cere.Sa fii prost sa ai putere.
De fapt cu ultimele normative nici putere nici inaltime nu se mai cere.
Accepta pitici si obezi ca sa nu fie cumva acuzati de discriminare.
La medicina la Carol Davila la buget daca intri inseamna ca ai o inteligenta cu mult peste medie.O sa fie foarte greu.

| Dragobeta a răspuns:

6, 7 ani?
Dupa cei 6 ani de medicina mai urmeaza rezidentiatul si apoi specializarea. Dubleaza.

| eliiiza05 explică (pentru Dragobeta):

Da si asta, n am mai specificat.