| XnameX a întrebat:

buna
nu stiu la ce facultate sa merg. pur si simplu m am blocat si nu mai pot realiza nici macar ce mi place si ce vreau plus sunt stresata de cei din jur care nu mi dau sfaturi ei doar vor sa ma hotarasc. o a 2 problema este ca imi trebuie ceva cu care sa nu ma trezesc dupa ca lucrez la un supermarket. ce facultati si ce sectii recomandati pentru cineva iubitor de limbi straine, dornic sa vorbeasca cu oamenii si sa se afirme
eu intotdeauna mi am dorit sa fiu model insa nu am fost sustinuta de nimeni. iubesc moda si sunt o persoana creativa.mi ar fi placut macar sa fac ceva pe domeniu insa nu am talent la desen...
dau funda. orice ajutor este bine venit.

2 răspunsuri:
| MădălinaDinu a răspuns:

Dacă vrei să fii model, luptă pentru asta. Dacă trebuie să slabești, nu te înfometa, urmează o dietă dată de nutriționist, îți va face foarte bine (în caz că ai nevoie). :* Și poți merge le casting la diferite agenții, dar dacă te refuză, nu te descuraja! Așa e la început :3 tu încearcă în continuare! :* Despre facultate, dacă îți plac limbile, eu îți sfătuiesc să mergi la facultatea de limbi străine, dacă vrei să călătorești și să vorbești cu oameni de diferite națiuni, această facultate e ideală. Ideală este și facultatea de turism, dacă te interesează aspectle fizice :*. Totuși informeazăte mult și bine, poate chiar o să-ți placă. Ca loc de muncă, dacă faci prima facultate vei știi destule limbi, probabil va trebui să le alegi tu, cred. În orice caz, limbile grele și complicate, ca de exemplu germana sau araba, sunt foarte căutate, dar și italiana sau spaniola sunt bune, nu trebuie să te sperii că nu vei găsii de muncă în acest domeniu dacă nu știi araba laughing. În orice caz, engleza trebuie să fie cea mai bună prietena a ta. happy O candidată ideală trebuie să nu aibă obligații familiare sad, să nu aibă semne vizibile, cum ar fi cicatrice (dacă ești frumoasă e deja un avantaj pentru această meserie) sau tatuaje, să aibă o înălțime minimă de 1, 56 m și o greutate a corpului proporțională. O alta condiție specială este abilitatea candidatei de a înota liber 50 m în apă >.

| tewutu a răspuns:

Buna! Dupa descrierea pe care ai facut-o mai devreme cred ca Facultatea de limbi si literaturi straine ti s-ar potrivi cel mai bine sau poate sociologie pentru ca ai spus ca iti place sa vorbesti cu oamenii. Oricum tie iti apartie decizia, deci fi increzatoare si mergi la o facultate care sa iti placa, cel mai important! Succes!