| Lowly a întrebat:

nu stiu sigur la ce facultate sa aplic in viitor, dar ma gandeam la medicina dentara. Am inteles ca dureaza 6 ani si as vrea sa stiu :
-dupa acest timp pot profesa?
-cat costa sa deschizi un cabinet privat?
-daca nu-mi pot deschide un cabinet privat unde ma pot angaja si cam care ar fi salariul?
Funda pentru cel mai bun raspuns, multumesc!

Răspuns Câştigător
4 răspunsuri:
| TheDarkOfYourDreams a răspuns:

Esti constient ca trebuie sa faci practica pe cadavre inainte sa faci pe oameni, nu? Parca tine 2 ani din cate am inteles.

| TheDarkOfYourDreams a răspuns (pentru TheDarkOfYourDreams):

Practica tine parca 2 nu facultatea, ca sa nu intelegi gresit.aia tine 6 ani.

| Lowly explică (pentru TheDarkOfYourDreams):

Mersi pentru informatie. cred ca m-as putea descurca cu asta. ti-as fi recunascator daca ai putea sa ma lamuresti cu intrebarile pe care le-am adresat mai sus. adica dupa astia 2 ani de care zici tu, practic pot incepe sa lucrez nu?

| TheDarkOfYourDreams a răspuns (pentru Lowly):

Nu poti profesa decat dupa ce ai terminat facultatea.