| ana201010 a întrebat:

Buna! Nu sunt singura daca la Academia de Politie in cadrul probelor sportive se da si proba de rezistenta (alergare pe o anumita distanta intr-un anumit timp). Stiti daca se da si rezistenta? Pe site-ul lor am gasit doar traseul aplicativ.

2 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Bineinteles ca se da si rezistenta si exista un barem de timp pe care trebuie sa-l scoti, fiindca poti sa pici testul sportiv.

| AdmitereAcademiaDePolitie a răspuns:

Nu se mai da rezistenta de cativa ani buni. Singura proba sportiva este Traseul Aplicativ, resul sunt probe scrise. Mai multe detalii cu fiecare proba AICI : https://www.academiadepolitie.com/......-a583.html