| CMDaniel a întrebat:

Bună,
O cunoștință și-a dat demisia de la o firmă (Germania) care i-a asigurat și cazarea, iar în momentul demisiei, l-au obligat să părăsească cazarea pe loc. Este legal sau firma respectivă este obligată să-i ofere timp?
P.s. întreb doar din pură curiozitate.
Mulțumesc!

3 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Da, este foarte corect cum au procedat nemtii!
De ce i-ar mai acorda cazare, daca el a refuzat sa mai munceasca?
Nemtii sunt cunsocuti pentru seriozitate si trateaza problema foarte clar si serios.
Daca nu mai vrei sa stai la ei la munca, atunci nu ai de ce sa-ti mai ofere beneficii nemeritate sau favoruri.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Depinde ce scrie in contract.

| johnnny123 a răspuns:

În mod normal ar trebui să-i ofere cazare până în ultima zi de muncă. Dacă după înaintarea demisiei a mai muncit o perioadă de preaviz, ar fi trebuit să-i asigure cazare și în acea perioadă. Dacă din momentul în care și-a prezentat demisia nu a mai muncit, atunci normal că s-au încheiat și beneficiile.