| marianaria3030 a întrebat:

Bună! O întrebare. Am susținut psihologicul scris la armată, urmează interviul. Se face un total între psihologic și interviu sau dacă am pișcat la psiho îmi vor spune și nu mai susțin interviul. Mulțumesc anticipat pentru răspunsuri!

2 răspunsuri:
| eliancodrut a răspuns:

Psihologicul este examen de sine statator, care nu primeste note. Ti se spune doar ca esti apt sau inapt pentru serviciul militar. Este pe acelasi principiu ca examenul medical. Prin acest examen se verifica daca esti capabil pentru a fi militar. Da, daca pici psihologicul nu mai sustii interviul.

| Violleta2022 a răspuns:

Nu stiu ce inseamna "pișcat la psiho"

In orice caz, daca nu iei toate testele si interviurile pre-liminare, care-s obligatorii si eliminatorii, nu poti ajunge la examene, fiindca esti eliminat inainte.