| Link01234 a întrebat:

Buna! O intrebare pentru studentii de la facultatea de matematica-informatica de la Universitatea din Transilvania Brasov.Am auzit tot felul de pareri despre aceasta facultate.Deci,cum este acolo? Sunt profesori buni care te ajuta sa intelegi materia? Ai timp liber la facultatea asta? Ce limbaje de programare studiati in cadrul ei? Merita sa urmez cursurile ei sau ar trebui sa ma indrept catre alta facultate?

2 răspunsuri:
| Frank51 a răspuns:

Nicio facultate din cadrul Universității Transilvania nu te va face "specialist" dacă tu nu-ți dai interesul. La fel cum nici Oxford nu îți asigură un job.

Indiferent de facultate, 90÷ din munca depusă trebuie să vină din partea ta.

Cu privirea la oportunități, consider că sunt la fel de multe că și la oricare altă universitate importantă din România.

| Kaonashii a răspuns:

E lejer, e un profesor naspa ca in orice facultate dar poti da examenul si o gramada de ori la un moment dat il iei
Timp liber da, un prieten lucra si mergea doar la examene