| anonim_4396 a întrebat:

Oare cat de ok este sa faci dreptul la distanta? Am facut o facultate si un master dar m-as apuca de drept. Poti ajunge notar dupa ce ai facut facultatea de drept la distanta?

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Poti face dreptul la distanta aproape cum l-ai face la zi si eu l-am facut la fara frecventa, totul este sa fii dispus sa inveti ca materiale sunt destule.
Si diploma de licenta este echivalenta cu cea obtinuta la zi, asa ca poti ajunge si notar, daca esti bun si reusesti la examenul de admitere ca stagiar si apoi la cel de definitivat.

1 răspuns:
| sierra1 a răspuns:

Ținta nr 1 = obținerea diplomei de licență în drept. Apoi ți se deschid porțile pentru celelalte opțiuni.