| anonim_4396 a întrebat:

Pai, de unde sa incep? Sunt clasa a 11-a si nu sunt sigura ce cariera vreau! Sunt profil mate-info, dar..hm..nu e de mine. Ma gandeam la ASE,dar e posibil sa ajung vanzatoare dupa ce termin happy. Cred ca singura facultate care imi asigura un loc de munca este medicina. Insa nu stiu daca sunt in stare sa invat atat. Momentan, sunt 0 si la chimie si la bio,sper ca intr-un an sa pot recupera. Ma sperii foarte tare cand ma gandesc cat am de invatat! Mi-e teama ca nu voi reusi sa fac fata! Ce credeti, merita sa dau la medicina?

6 răspunsuri:
| micutzablondutza a răspuns:

Da merita.Pana nu incerci ceea ce vrei nu vei reusi. Sper sa te faci o doctorita desteapta.Mult succes.
Vot si funda te rog.

| angrybird a răspuns:

Cred ca merita si in plus nu ai ce pierde nu am vazut medici saraci

Răspuns utilizator avertizat
| BigV a răspuns:

Ase-ul nu il faci pentru a te angaja ci pentru a intra in lumea afacerilor. Totusi, facultatea asta o faci doar daca ai tai au o firma sau sunteti cat de cat bogati.

| martzian a răspuns:

Este foarte important sa afli, mai intai, ce meserii / domenii de activitate se potrivesc cel mai bine profilului tau de personalitate. Pentru asta iti recomand un test profesional de personalitate si consiliere cariera.

Atunci cand vei lua o decizie asupra a ceea ce vrei sa urmezi, trebuie doar sa dai totul pentru a-ti implini visul. Hei, e greu, dar nu imposibil!

Succes!

http://carierasipersonalitate.ro/

| Mariiaamariiaa a răspuns:

Intereseaza-te pentru ca sunt unele facultati la care dai admitere la alegere dintre biologie sau chimie. Daca alegi biologia manualul de clasa a XI-a, editura Corint e foarte bun ( costa 30 lei). Parerea mea e ca nu-i deloc tarziu sa te pregatesti daca vrei sa dai la medicina, eventual din clasa a XII-a poti lua ore la biologie. Succes:*