| Daniel3388 a întrebat:

Bună! Părinții mei vor să studiez la teologie și să mă fac preot, credeți ca merită? Pot trăi din asta? Mulțumesc!

6 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Iti iei si Mercedes chiar, da sa pregatesti multa spaga ca sa prinzi loc bun

| johnnny123 a răspuns:

De trăit, poți trăi cu siguranță. N-am văzut niciun popă mort de foame...

Întrebarea este dacă îți dorești cu adevărat să faci asta.

| ReddY25 a răspuns:

Trebuie să ai har pentru așa ceva, nu e la îndemâna oricui

| ioana748 a răspuns:

Dar dumneavoastră ce ati vrea sa va faceti cand veti fi mare?

| mODIN a răspuns:

Normal ca poti trai din asta! Dar ai chemare? Simti ca asta ai putea face tot restul vietii?

| StoicAnalysis a răspuns:

Fa ce crezi tu sau ce ti-ar place tie sa faci. Nu ce le-ar place parintilor. Pana la urma, e viata ta. De ce nu le spui si tu parintilor tai sa demisioneze de la serviciul actual si sa incerce sa lucreze ca preoti? Simplu, pentru ca nu e treaba ta ce fac ei. Asa cum nu e nici treaba lor sa iti comande viata cum vor ei.