| Deea14onu a întrebat:

Buna! Pe ce profil poți întra la liceu de medicina?

10 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Huh?

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Ce liceu de medicină?

| Catrice a răspuns:

Confecții și textile.

| ReddY25 a răspuns:

Nu există liceu de medicină, doar postliceală

| Nirvanaaa a răspuns:

Nu exista așa ceva, exista universitate de medicina (și farmacie).
Mergi pe științele naturii unde se face mai multă biologie și chimie.

| Alexia999997777777777777 a răspuns:

Exista un liceu special de medicina?
Mai bine îți alegi un profil de bio-chimie, științe ale naturii și în clasa a 12 a dai bacul frumos la materiile de bac și te îți încerci norocul la mai multe facultati de medicina.

| aaanamariaaa a răspuns:

Nu știu dacă exista liceu de medicina, era mai demult liceu sanitar. Pentru asistenti medicali, dar din ce știu eu au fost desființate toate și s au făcut postlicealele, e posibil sa mai fie vreo unul, nu stiu. Dar în ce județ/oraș este?