| MaraMarutza a întrebat:

pe ce se axeaza mai mult la facultatea de designe industrial matematica sau desen.ar trebui sa fac matematica intensiva pentru a face fata intregii facultati? as dori un raspuns de la cineva care a urmat acest profil la facultate.multumesc anticipat

1 răspuns:
| taviyamato2 a răspuns:

Eu spun ca pe desen, specializarea aceea tine de inginerie. Ingineria e 50 % cultura generala ( desen si tot ce tine de arta si cultura ) si inca 50 % stiinte exacte - matematica, geometrie etc. E adevarat ca desenul este vital pentru. inginerie. Normal ca se bazeaza mai mult pe desen, oricum vei desena la calculator, nu cu penita stiloul sau tocu asa ca stai linistita, suntem in secolu 21