| AcularRaluca a întrebat:

Pentru a studia în Danemarca la un profil, este necesar nivelul B la matematica. Problema este că eu nu o sa dau proba la matematică la bacalaureat și nu știu cum trebuie sa procedez. Dacă știți ce este de facut, va rog sa scrieți!

1 răspuns:
| Ecaterina96 a răspuns:

De cele mai multe ori este nevoie de un examen în plus dacă nu ai nici un document care să ateste acel nivel. Dar acest lucru nu este sigur până nu te consulți cu cineva de la IntegralEdu sau alte firme care se ocupa in special cu cei care vor să studieze în străinătate. Fără ajutorul celor de la aceste firme este aproape imposibil să aplici, fiind extrem de multe detalii de luat în calcul. Partea bună este că majoritatea îți oferă ajutor pe gratis și tu nu trebuie să faci decât ce îți cer ei.
Așadar, te sfătuiesc să mergi cu încredere la o astfel de firmă, mai ales pentru că te afli într-o situație mai confuză.