| Ecaterina96 a întrebat:

Pentru cei care au dat la facultate sau urmează să dea, ce vi se pare o alegere mai înțeleaptă: un domeniu prost platit dar de care sunteți pasionați sau unul bine plătit, care vă place dar de care nu sunteți la fel de pasionați? Exista posibilitatea de a le face pe ambele? Daca as merge pe a doua varianta, aș avea timp și de 1-2 hobby-uri? Care este experiența voastră? Mulțumesc!

8 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Daca esti intradevarat pasionat de ceva poti ajunge sa traiesti bine din pasiunea aia, pentru ca vei face lucrurile bine

| Holiday a răspuns:

In general din orice poti ajunge sa castigi bine, doar ca in unele domenii castiga bine sau multumitor majoritatea, iar in altele doar putini, adica cei mai inzestrati in directia respectiva.

Răspuns utilizator avertizat
| Anonim1842 a răspuns:

Pai sincer daca te-ai duce pe primul job in care iti place ce faci dar e prost platit nu prea ai cum sa-ti mentii traiul si ti-as alege sa te duci pe a doua varianta chiar daca nu-ti place daca e platit mult mai bine in timp te vei acomoda cu acel job si vei reusi sa te intretii.