| Yosifica a întrebat:

pentru cei care au dat la liceul militar printre controlul stomatologic, oftamologic, dermatologic etc se face si control ginecologic? in ce consta?

Răspuns Câştigător
| NeneaGogu a răspuns:

Ca orice control ginecologic de rutina, nu te gandi la virginitate, vor sa vada daca nu cumva, doamne fereste, ai vreo boala de care tu nu sti

| Yosifica explică (pentru NeneaGogu):

K mersi mult

| Palade_Mihaela_1983 a răspuns (pentru NeneaGogu):

Poate stii din întâmplare... daca ai avut fractura deschisa la picior cu 7ani in urma poti trece de fisa medicala? va rog sa îmi raspundeti.mulțumesc

13 răspunsuri:
| Dana211 a răspuns:

Eu am facut vizita medicala pentru Academie ( e aceeasi ca si pentru liceu) si nu m-a controlat nimeni. M-a intrebat daca am ciclul regulat, cat timp ma tine si la ce varsta mi-a venit prima data. Deci poti sta linistita ca nu cred ca te vor controla nici pe tine. Nu de alta dar nu au nici doctor si nici cabinet pentru ca in Armata nu prea exista (sau chiar nu exista deloc) medici ginecologi (doamna care mi-a pus mie intrebarile era de la medicina muncii)

| Yosifica explică (pentru Dana211):

Multumesc mult, nu stiam in ce consta si ceea ce vroiam sa stiu eu mai exact ca inainte de probele sportive se face control medical si din cate am auzit si ginecologic

| Dana211 a răspuns (pentru Yosifica):

Pai cand vei merge la centrul de recrutare ti se va da o fisa cu mai multe analize (inclusiv de sange pe langa ce ai spus tu si mai sunt cateva) si cu fisa respectiva mergi intr-un spital militar unde vei trece din usa in usa pe la diferiti medici de diferite specializare care te vor controla mai mult sau mai putin si care trebuie sa iti puna o stampila in rubricile dedicate lor prin care sa ateste ca esti apta. Cel putin asa a fost la mine si nu cred ca pentru un liceu militar e altfel din moment ce sti si tu ca trebuie sa faci un control medical. Oricum sa nu iti faci probleme ca vei trece. Eu sincer nu am auzit pana acum sa pice cineva controlul medical doar daca avea probleme grave sau in general pentru piloti dar la tine nu e cazul. Mult succes!
PS Daca mai ai intrebari legate de asta sau de proba sportiva, psihologica iti raspun cu placere happy

| Yosifica explică (pentru Dana211):

Multumesc mult de sfaturi, daca ai putea sa`mi spui si cate ceva de cea sportiva si cea psihologica ti-as fi recunoscatoare

| Dana211 a răspuns (pentru Yosifica):

Proba psihologica nu stiu daca e la fel dar tot ce e posibil. La mine era un test de inteligenta (eliminatoriu-au picat vreo 5 din 40) si unul de personalitate. Cel de inteligenta era cu niste intrebari contra timp si la cel de personalitate niste intrebari despre tine cu varinate da sau nu din care alegeai. Proba sportiva cred ai vazut ca e pe net: traseul si 1000 de m rezistenta in cazul tau ( la mine erau 2000). Si apoi interviu cica: te intreba vreo 2 lucruri un nene si gata. Normal intrebarile sunt legate de testul acela de personalitate dar daca esti atenta la el nu are ce sa te intrebe ( trebuie sa fi atenta pentru ca sunt multe intrebari identice dar formulate altfel si sa nu minti de exemplu la una si la cealalta sa spui adevarul)

| Yosifica explică (pentru Dana211):

Multumesc mult happy

| Dana211 a răspuns (pentru Yosifica):

Cu placere happy

| Gabel1997 a răspuns (pentru Dana211):

Dar zi`mi si mie in ce consta asta, adica ce-ti face motamo [ raza, analiza... ] Te rog happy

| Al3xand3r34 a răspuns:

Stiti cumva daca ma pica din cauza ca am fumat si s-ar putea sa se vada la ecografie

| XxHubbaBubbaxX a răspuns:

Am fost si eu azi sa fac vizita medicala, tot pentru liceul militar, iar la ginecologie nu mi-a facut niciun control. Doar m-a intrebat cand a fost prima zi a ultimei menstruatii big grin Deci nu va ingrijorati happy

| 14Denis14 a răspuns:

Salut si eu vreau sa dau la L.M dar nu sunt sigur de proba medicala adica daca ai cosuri pe fata vei pica proba?