| DiiiAnAaaa a întrebat:

Pentru intrarea la o academia militara nu am voie sa fi urmat niciun an la alta facultate la stat?

2 răspunsuri:
| Dana211 a răspuns:

Daca ai urmat un an la o facultate de stat cel mai probabil te vor pune sa platesti scolarizare pentru acesta, dar in rest nu e niciun fel de problema si poti da admiterea linistita.

| Alexsiatit a răspuns:

Nu am auzit despre o astfel de restrictie, insa stiu cu siguranta ca "odata ca niciodata" nu se admiteau la inscriere, daca cei ce vreodata-n liceu au avut scazuta nota la purtare...
Alexandru.escu