| Lorelei2121 a întrebat:

Pentru meseria de manager in resure umane ce profil trebuie sa aiba liceul?

Răspuns Câştigător
| TheAce a răspuns:

Profilul liceului e relativ irelevant, facultatea fiind cea care conteaza, insa un mic plus ar fi profilul uman, sectia stiinte sociale sau filologie.

5 răspunsuri:
| EternalVampire a răspuns:

Nu conteaza profilul liceului, dupa ce termini liceul poti merge la ce facultate vrei tu daca vrei facultate desigur

| Timeea2001 a răspuns:

Dupa ce termini liceul poti merge la orice facultate.

| InVisible99 a răspuns:

Pentru MRU profilul de liceu nu cred ca va conta, insa facultatea trebuie sa fie de economie, sectia Management si apoi este si un master pentru MRU din cate stiu.

Răspuns utilizator avertizat
| alyinus a răspuns:

Nu conteaza profilul. Eu lucrez in resurse umane si am facut ASE-ul, Relatii Economice Internationale in Engleza