| adutzz a întrebat:

poate sa-mi spuna cineva in ce consta neuropsihologia? Deasemenea nu am inteles daca trebuie sa termini medicina sau psihologia pentru practicarea ei? Ce locuri de munca poate primi cel care a studiat aceasta ramura? Vreau sa subliniez ca doresc informstii si raspunsuri care sa ma ajute pe viitor, nu comentarii la adresa intrebarii.

1 răspuns:
| Diana_Neiconi_1994 a răspuns:

Neuropsihologia se ocupa cu tot ce tine de creier. Ca sa profesezi ca si neurolog, trebuie sa termini fac. de medicina. Si la psiho ' se face asta pentru ca e obligatoriu ca viitor psiholog sa cunosti creierul uman, in fine happy mai multe chestii. Si dupa cum am zis, dupa ce termini poti sa fi neurolog, e un job bine platit, mai ales in strainatate. Oricum, daca vrei sa mergi acolo trebuie sa ai cv inclinatii pentru asta, ai mult de invatat. Bafta!