| InfinityIsTheLimit a întrebat:

pot adauga la cv si faptul ca am lucrat timp de 2 veri ( in vacanta) in agricultura sau mai bine nu?

4 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Este chiar recomandat să completezi cu ele dacă ai lucrat, este un avantaj în plus.
Succes!
Pa, pa.

| onasis1961 a răspuns:

De ce NU! Oricand poate crea un avantaj!

| GutuvanMorgan a răspuns:

Depinde unde vrei sa te angajezi.Inutil, ba chiar te poate incurca daca vrei sa te angajezi la un salon de frumusete de exemplu, si scrii c-ai fost in agricultura 2 ani. Pur si simplu nu merge. Nu te invat sa minti, doar sa uiti sa adaugi chestii inutile sau care te-ar putea indeparta de scop. bafta

| PisicaFIFI a răspuns:

Poate fi un avantaj sau un dezavantaj, atat in functie de postul pentru care aplici cat si in functie de cum este interpretat acest lucru de persoana care citeste CV-ul.

Astfel, daca (ipotetic) aplici pentru un post de vanzator de utilaje agricole va da bine in CV, insa daca aplici pentru un post intr-o banca s-ar putea sa strambe din nas si deci sa fie un dezavantaj pentru tine.

Bafta la angajare!