| kcmj a întrebat:

Pot sa dau la medicina militara daca am un tatuaj pe incheietura?

3 răspunsuri:
| danaieladaniela a răspuns:

Buna
1.parerea mea, din cate am auzit toate semnele distinctive de la o cicatrice, o alunita sau un tatuaj nu sunt permise. acum poate s-a modificat legea insa acum 1 an si jumatate un prieten a fost respins pe motivul unui mic tatuaj aflat pe pectoralul stang

| shrink a răspuns:

Fara nici o problema si ca sa te convingi suna la un centru militar la biroul resurse umane (DGMRU}

| weloveit a răspuns:

Buna, din cate stiu eu, nu ai voie. Indiferent ca este medicina militara, vei lucra intr-un centru militar. Iar armata este foarte stricta. Cel mai bine, la inscriere te duci si intrebi pentru a fii tu sigur. Sau la ipj. Ei iti vor da răspunsuri sigure