| AlleV a întrebat:

Puteti sa imi dati si mie niste informatii despre facultatea de drept? adica e greu? cam cate ore se fac zilnic si daca e un orar fix...Sau la stiinte politice stiti cumva ce se face? si dace e bun profilul? Ori niste sugestii de facultati...imi place mult sa vorbesc, sa prezint, imi place si istoria, engleza si sunt cam nedumerita.big grin mersi

Răspuns Câştigător
| esteffy a răspuns:

Buna! Iti pot da informatii doar despre facultatea de drept, si iti pot spune faptul ca acesta facultate are doua "portite" (dreptul administrativ si dreptul juridic). Cu dreptul administrativ poti deveni secretar la primarie si nu numai, iar cu dreptul juridic poti deveni, jurist, grefier, notar, procuror, judecator. Aceasta facultate este grea datorita faptului ca profesorii sunt foarte exigenti, dar iti mai pot spune ca merita, dupa ce termini cei 4 ani de facultate, trebuie sa urmezi un master de 2 ani si apoi licenta.De master depinde ceea ce vrei sa te faci, cum ti-am spus si mai in sus (jurist, notar, etc.winking Iar programul este de dimineata pana in jurul orei 12 si de dupa amiaza pana in jurul orei 18. Sper ca ti-am fost de folos!

| AlleV explică (pentru esteffy):

Sa inteleg ca tu ai facut facultatea de drept...in timp ce mergeai la facultate ai reusit sa te si angajezi?

| esteffy a răspuns (pentru AlleV):

Nu, nu eu studiez dreptul ci sora mea, de aceea stiu aceste informatii, iar referitor la angajare cred ca o poti face doar daca lucrezi in weekend, iar daca nu, o mai poti face daca dai la fara frecventa, adica te duci doar la examene!winking

| AlleV explică (pentru esteffy):

Aaa... am inteles acum. Mersi

| esteffy a răspuns (pentru AlleV):

Cu placere!