| Link01234 a întrebat:

Bună! Recent m-am apucat de învățat pentru admitere la facultatea de drept de la Iași, UAIC. Pentru admitere trebuie sa știu sa folosesc cuvintele conform normelor literare actuale, deci ar trebui sa ma folosesc de DOOM3. De exemplu am cautat accentuarea cuvintelor colaps și profesor pe dex online. Aici îmi da doua forme de accentuare, dar pe alt site îmi spune, cel puțin pentru "colaps", ca exista doar o forma de accentuare. Este corect ce îmi da pe acest site sau nu? Sa continui sa ma folosesc de el?

1 răspuns:
| dullcat a răspuns:

Buna.Care e al doilea site? Eu stiam ca dexul e printre cele mai bune. Poti intreba pe grupurile de pe Facebook dedicate pentru admitere.