| Marjanovic_Alexandru_1998 a întrebat:

Buna sa va fie inima. Ma numesc Marjanovic Aleksandar, am 18 ani. Speech-ul meu din aceasta seara va fi foarte lung. Practic as vrea sa ma ajutati cu o problema ( cine are timp sa citeasca tot ). Am o mica problema. Mai demult am mai solicitat ajutorul TPU dar pe atunci nu cunosteam cu exactitate natura problemelor mele. Cam pe cand aveam 16 ani, mi-am dat seama ca am o dereglare bipolara intr-o stare super mega accentuata. Uneori ma lasa mai moale dar, asta ma cam incetineste din a ma crea profesional si vorbesc foarte serios. Am... facut cam de toate. Faza e ca de toate m-am lasat. Mi-e greu sa ma hotarasc asupra unui lucru. Lumea zice ca e bine sa faci de toate dar la mine e ceva ciudat. Eu timp de 7 zile vreau sa fac culturism, in urmatoarele 7 zile vreau sa ajung artist plastic. Acum, nu stiu. Mereu imi stabilesc standarde foarte inalte nu reusesc sa fac nimic. Sunt foarte lenes, recunosc asta si imi asum dar, as vrea sa stiu ce ar trebui sa fac. Ideea e ca nu sunt niciodata multumit de mine. STIU CA PAR SĂRIT DE PE FIX. Puteti si sa mi-o spuneti ca nu ma supar. Da! Sunt sarit de pe fix dar, as vrea sa fac ceva sa nu mai fiu. Vreau sa-mi reorganizez viata si nu stiu daca eu, cu un fel de boala psihica pot face asta. Nu stiu daca e din cauza ca am fumat si cannabis si am consumat alcool. Dar as vrea sa fac ceva cu cariera mea. Ultima data mi-am propus sa ma inrolez in legiunea franceza. Dar nu stiu daca ma potrivesc...

P.S. Stiu ca pare ca ma milogesc pe-aicea dar, e cumva greu.

1 răspuns:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Din ce spui ai probleme de natura psihologica, asa ca ar fi bine sa te adresezi unui psiholog si precis te va ajuta.