| anonim_4396 a întrebat:

Se merita sa lucrezi in politie/armata?
Mi-as dori sa dau admitere intr-o institutie militara si nu stiu daca merita sa investesc intr-un viitor in Romania.
Am primit o oferta de lucru in strainatate, mai exact in SUA sa lucrez pe vas. (reconditionari )
Ce varianta mi-ati sugera?

Răspuns Câştigător
| J0B0MAT a răspuns:

Se merită să faci ceea ce crezi că îţi place, ceea ce îţi va aduce satisfacţie.Desigur,dacă banii cât mai mulţi sunt ceea ce cauţi, e mai ok să munceşti în străinătate.
Tu ştii cel mai bine ce cauţi şi ce te-ar face fericit/ă.

2 răspunsuri:
| BuLaNNNeL a răspuns:

America

| pisicutaadorabila a răspuns:

Pai daca vrei sa mergi la o institutie militara, dar nu crezi ca merita in Romania, inscrie-te la una din alta tara.