| AlexisJes a întrebat:

Bună. Se poate undeva în România sa-ți vinzi poeziile? Sau sa le publici undeva?

2 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Se pot vinde la librarii sau la magazinele mixte care vand si carti, dar numai dupa ce le publici (la o editura pe banii tai), intr-un volum de poezii.

Le mai poti scrie online, pe un blog personal si poti ruga sa primesti donatii de prieteni, ori cei care le citesc si carora le place ce ai scris.

Iti poti face reclama pe FB-ul si Instagramul tau si asa se ajunge sa-ti cresti suporterii, sperand ca-ti vor dona ceva banuti, care sa-ti permita la un moment dat, sa-ti publici romanul sau volumul de poezii, la o editura de carte pe care ti-o alegi singur.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

1. la Bordel Central. 2. www.poezie.ro.