| raresgormand a întrebat:

Buna seara, am 24 de ani si am terminat facultatea de medicina veterinara, stie cineva cum m-as putea face biolog marin?

Răspuns Câştigător
| ValentinMihai78 a răspuns:

Dacă ești la Constanța trebuie să fie acolo o instituție care se ocupă de cercetarea faunei, florei marine. Altundeva în țară, chiar dacă ar exista ceva profil pe așa ceva, ar fi numai teoretic, practică tot la Constanța ar trebui să faci.

1 răspuns:
| Violleta2022 a răspuns:

Nu poti sa fii biolog marin, fiindca nu ai studiat BIOLOGIA MARINA, ci medicina veterinara pentru pasari si animale terestre.

https://ro.wikipedia.org/wiki/Biologie_marin%C4%83