| Twister09 a întrebat:

Bună seara, am fost la o firma la interviu și pentru oferta, mi-au oferit 2400 lei net și brutul este de 4100.
Este în 3 schimburi, program de 8 ore, schimbul 3 este plătit cu 35 %.
Dacă lucrez și o sambata este platita dublu.
Dacă la poate ajuta cineva să-mi calculeze cât iau pe cele 4 nopți lucrate și cât iau pe o sambata lucrata, cum se calculeaza?

2 răspunsuri:
| ValentinMihai78 a răspuns:

Problema este că la 3 schimburi apar și zile libere automat la schimbarea de tură. Deci este posibil să rămâneți la cei 2400 net oferit, cu o ușoară creștere dacă aveți zi, zile de sâmbătă lucrate.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Nu știi aritmetică?