| curiozitate11 a întrebat:

Buna seara! Am o curiozitate, deaorece pe Google nu am gasit foarte multe informatii utile. Doresc sa urmez facultatea de Instalatii si as vrea sa stiu cat de cautat este acest job si care este un salariu dupa finalizarea studiilor. Credeti ca mai este loc pe piata pentru noi ingineri in acest domeiu, dar si pentru o viitoare "firma" in domeniu? (Tin sa mentionez ca pe tot parcursul liceului am preferat matematica, dar si fizica)

4 răspunsuri:
| dullcat a răspuns:

Buna.Te-ai gandit sa intrebi pe un grup de acest fel? https://www.facebook.com/groups/2634609616623179/

Eu stiu ca anual se organizeaza targuri unde fiecare facultate are reprezentanti care iti raspund la intrebari (cum se organizeaza si pentru licee). Presupun ca nu ai putut ajunge la astfel de evenimente?

| curiozitate11 explică (pentru dullcat):

Cred ca este deja prea tarziu sa mai gasesc asemenea targuri. Multumesc totusi pentru link, poate o sa gasesc ceva din ceea ca ma intereseaza. Ma gandeam ca este pe aici o persoana care a terminat aceasta facultate si ar putea oferi mai multe informatii utile!

| dullcat a răspuns (pentru curiozitate11):

Incearca sa cauti si dupa cuvinte cheie aici pe TPU la search bar.

| Sistemulxxl a răspuns:

Sigur ca da! Te faci instalator supercalificat!