| Mara567 a întrebat:

Bună seara, anul acesta am terminat liceul și am intrat la facultatea de Geografie, specializarea Geografie pură. Eu mi-am ales limba de predare limba romana, dar problema este că am văzut pe site-ul facultății că se va preda şi limba engleză se vor face ore în primul an. Eu în liceu am făcut doar germană și franceză. Îmi poate spune cineva se pune mult accent pe engleză, mă voi descurca? Îmi place geografia încă de când eram în gimnaziu.

4 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Dacă iei 5 e ok.

Dacă te vei descurca? Păi nu știm cât te duce (capul)...

| Mara567 explică (pentru sierra1):

La facultate nu este cu note se dau un număr de credite din câte stiu

| sierra1 a răspuns (pentru Mara567):

Tot cu note e, creditele "măsoară" importanța unui curs

| LisaJulie a răspuns:

Ți-am mai spus, trebuie sa găsești un site sau câteva ore de engleza pe YouTube sa știi sa te prezinți, gramatica de baza, timpurile, verbele iregulare