| Anm_Anna_Maria_ a întrebat:

Buna seara, caut un loc de munca de acasa deoarece am copilu de 2 ani si nu am cu cine sa il las

5 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

In ce sunteti experta profesional?

| johnnny123 a răspuns:

Atunci când cauți un loc de muncă trebuie să începi prin a spune ce știi să faci.

Dar în cazul celor care omit să ofere această informație, răspunsul este de multe ori "nimic". Ceea ce face găsirea unui loc de muncă mult mai dificilă.

| Furnicuta000 a răspuns:

Sunt grupuri pe Facebook, cauta dupa cuvinte cheie "job remote" "work from home", "job part-time" etc. Pe site-urile de job-uri, sigur stii care sunt. Sansele sa gasesti pe TPU ce cauti sunt aproape 0.
Si in general e greu sa gasesti job pentru acasa mai ales daca nu ai o pregatire anume, adica altfel sta treaba daca esti IT-ist sau traducator de ex

| carevaescu a răspuns:

Ce stii sa faci?

| TatianaIstrate a răspuns:

Tocmai am citit aici despre domeniile in care gasesti joburi 100% remote, poate te ajuta sa te orientezi spre varianta potrivita pentru tine -- https://www.wearehr.ro/joburi-remote-oferta-pentru-candidati/