| BiraSorina a întrebat:

Bună seara! Ce face un inspector de mediu, dar un responsabil de mediu?

2 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Responsabilul de mediu trebuie sa rezolve evenualele probleme de poluare ale mediului.
Inspectorul de mediu verifica daca responsabilul (sau alte persoane) polueaza mediul si le sanctioneaza daca gaseste nereguli.

| Violleta2022 a răspuns:

Merge pe teren indiferent ca-i vara sau iarna, plaoie sau nameti si face masuratori, adica face munca fizica adunand date, apoi revine la sediu si scrie zeci de raporate, pe care le prezinta sefilor si companiilor care au platit acel serviciu.