| DaReZon a întrebat:

Buna Seara. Ce pot deveni din facultatea de Jurnalism?

Răspuns Câştigător
| Elvina a răspuns:

Jurnalist, prezentator de televiziune, redactor de stiri, DJ la radio. Bafta!

5 răspunsuri:
| TheAce a răspuns:

Depinde foarte mult de masterul pe care il urmezi mai apoi. Facultatea de Jurnalism (cunoscuta drept facultatea e Stiintele Comunicarii) are o curricula divizata intre presa scrisa, presa online, PR, televiziune, stiinte politice si Uniunea Europeana. In functie de specializarea de la master poti ajunge sa fii jurnalist propriu zis (redactor, redactor online, editor, editorialist, reporter, reporter special), sa lucrezi in televiziune (prezentator tv, moderator tv, operator tv, producator de emsiiuni tv, regizor de platou), poti alege sa lucrezi in PR (PR sau PR event manager) sau te poti focusa pe o cariera in politica europeana, consilier si nu numai, la Bruxelles sau Strasbourg sau Haga, daca pentru asta optezi la master. Mult succes!

| DaReZon explică (pentru TheAce):

Multumesc foarte mult. Ma va ajuta foarte mult raspunsul tau, funda am dato acum vreo saptamana, oricum tu o meritaii

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Slugă.

| MrAlex a răspuns:

Corectwinking

| 96SeB96 a răspuns:

Lol?
jurnalist sau reporter...