| numesiprenume0 a întrebat:

Bună seara! Cine mă poate ajuta cu câteva exemple de locuri de munca unde nu se solicita mult/foarte mult vederea... Dar sa nu fie nevoie de forță fizică mare.
P.S. Am probleme cu vederea, dar și alte probleme de sanatate care mă împiedică să fac efort mare.
Ofer funda pentru cele mai multe și bune idei.

5 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Cofetar, vanzator, etc.
Mult depinde si de pregatirea ta.

| Violleta2022 a răspuns:

Sunt joburi unde vederea conteaza mai putin, cum ar fi: in agricultura, munca la camp, la cules de fructe si legumne, la serele de flori, sau chair in constructii.

Ti-as recomanda totusi sa mergi la oftalmolog si ia-ti ochelari care sa iti corecteze vederea.

| AlaSwek a răspuns:

Salutare.
Când am citit întrebarea ta mi-a venit un job în minte care îmi aduce și mie plăcere, m-am gândit la programator. Asta dacă îți place să programezi.

| Violleta2022 a răspuns (pentru AlaSwek):

Ca programator trebuie sa ai vederea super-buna!

| Vântulalb a răspuns (pentru AlaSwek):

Unde... sta toata ziua cu ochii in ecran! Tu gandesti cand raspunzi?