| iulian99999 a întrebat:

Buna seara, in ultimul timp am devenit oarecum din discuțiile prietenilor "pasionat" de cod, știe cineva un curs acreditat de IT, pentru a învața bazele? Va mulțumesc

9 răspunsuri:
| NLS a răspuns:

Înainte de cursuri acreditate, încearcă sa înveți baza de pe Sololearn.
Sunt atât de bine create exemplele lor, incat nu prea mai ai nevoie de un profesor sau de alte explicații.
Eu am terminat din pasiune cursul de C++ și de Python.
Nu pretind ca pot face chestii avansate, nici n-a fost acesta scopul, dar sunt bucuros ca am învățat baza, si pot face probleme de liceu.

| iulian99999 explică (pentru NLS):

Asta e și intenția mea, sa invat măcar o baza ceva sa am și eu habar intr o anumită discuție. Nu ma gândesc sa fac vreo aplicație sau altceva… happy dar nu se știe niciodată unde te poarta viața

Răspuns utilizator avertizat
| helpforyou a răspuns:

Preferi vreun limbaj de programare anume?

| iulian99999 explică (pentru helpforyou):

Buna seara, nu am o preferința anume. C++, Java, am intrles ca Java e mai simplu decât C++

| helpforyou a răspuns (pentru iulian99999):

Uite, poti sa incepi de aici.
https://www.udemy.com/topic/java/free/
Dupa, cauti pe cineva care sa te indrume pe mai departe.
Am link-ul de la un programator., care lucreaza web3.

Sper sa iti fie de ajutor.

| CataaS a răspuns:

Https://azimutvision.ro/......acreditat/

Aici este un curs pentru inițiere in IT, acreditat, se va face online, cu examen la Cluj și este acreditat. Încă se fac înscrieri pentru ca nu au ajuns la numărul de cursanți pentru a începe cursul.